چسبناک سوریه آمریکا پنتاگون آمریکایی

چسبناک: سوریه آمریکا پنتاگون آمریکایی نیروهای مسلح اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فضای کشور جهت ناآرامی مهیا شده است است / نماینده مجلس

عبدالرضا هاشم زایی گفت: در کشور ما یک شعار سیاسی زمانی جا می‌افتاد که زمینه‌اش وجود داشته باشد. اگر در این سال‌ها آقای روحانی ارتباط خوبی را با مجلس برقرار می‌ک

فضای کشور جهت ناآرامی مهیا شده است است / نماینده مجلس

نماینده مجلس: فضای کشور جهت ناآرامی مهیا شده است است

عبارات مهم : ارتباط

عبدالرضا هاشم زایی گفت: در کشور ما یک شعار سیاسی زمانی جا می افتاد که زمینه اش وجود داشته باشد. اگر در این سال ها آقای روحانی ارتباط خوبی را با مجلس برقرار می کرد و این افراد را طرف مشورت خود قرار می داد امروز زمینه طرح چنین موضوعاتی(عدم کفایت رییس جمهور) در مجلس مهیا نمی شد.
هفته گذشته و به وسیله بعضی نمایندگان، عنوان طرح عدم کفایت رییس جمهور مطرح شد که نشان از این داشت که عده ای از نمایندگان به دنبال این هستند که در برابر سیاست های روحانی ایستادگی کنند. این طرح موافقان و مخالفانی داشت؛ موافقانی که اقتصاد را در بحران می دیدند و اعتقاد بودند نظام در آستانه خطری بزرگ است و از سوی دیگر مخالفانی که چاره کار را در تغییرات دیگر می دیدند و اعتقاد بودند هزینه چنین طرحی بسیار بالاست لذا آن را به شوخی دیگر نمایندگان تعبیر کردند. هاشم زایی از جمله همان نمایندگانی است که می گوید این طرح یک شوخی بزرگ هست. او به رویداد۲۴ می گوید: زدن چنین حرف هایی در این شرایط، زیاد شبیه شوخی هست. اکثر نمایندگان مجلس با طرح این مباحث همراه نیستند و این صحبت ها را جدی نمی گیرند. ولی عنوان حائز اهمیت این است نمایندگان اصلاح طلب، اصولگرا و مستقل مجلس از تعامل ضعیف رییس جمهور با مجلس گله دارند و معتقدند از آن جایی که آن ها صدای مردم هستند و با رای مردم به این کرسی رسیدند نیاز است که آقای روحانی زیاد با آن ها همفکری کند.

او افزود: متاسفانه آقای روحانی در 5 سالی که رییس جمهور بودند و مخصوصاً این دو سال آخر، ارتباطش را با مجلس به حداقل رساند. به طور مثال مجمع نمایندگان پایتخت کشور عزیزمان ایران که سی نفر نماینده در آن جای دارند و به نوعی ویترین کشور هستند هنوز بعد از گذشت 5 سال نتوانستند با آقای رییس جمهور جلسه ای را برگزار کنند. بنده در گذشته، هم سابقه نمایندگی را در کارنامه خود داشتم و به یاد می آورم در آن ایامی که رهبر معظم انقلاب، رییس جمهور کشور بودند گاهی همان روزی که اراده می شد با ایشان نشستی را برگزار می کردیم.

فضای کشور جهت ناآرامی مهیا شده است است / نماینده مجلس

رییس جمهور، تعامل خوبی با منتخبان مردم ندارد

هاشم زائی تصریح کرد: نماینده که نباید فقط جهت پرسشها منطقه ای با رییس جمهور ملاقات کند، به هر حال هر نماینده ای کلی دغدغه ملی دارد که مورد نیاز و مهم است که با آقای رییس جمهور درمیان بگذارد. اگر امروز بعضی عنوان عدم کفایت رییس جمهور را در مجلس مطرح می کنند به خاطر این است که از عدم ارتباط رییس جمهور با مجلس ناراضی هستند. طرح این موضوع، هم فضاسازی است و هم سیاسی کاری ولی زمینه مهم آن، نبود ارتباط و تعامل شایسته رییس جمهور با منتخبان مردم است.

عبدالرضا هاشم زایی گفت: در کشور ما یک شعار سیاسی زمانی جا می‌افتاد که زمینه‌اش وجود داشته باشد. اگر در این سال‌ها آقای روحانی ارتباط خوبی را با مجلس برقرار می‌ک

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: در کشور ما یک شعار سیاسی زمانی جا می افتاد که زمینه اش وجود داشته باشد. اگر در این سال ها آقای روحانی ارتباط خوبی را با مجلس برقرار می کرد و این افراد را طرف مشورت خود قرار می داد امروز زمینه طرح چنین موضوعاتی در مجلس مهیا نمی شد. به طور مثال در ناآرامی های اخیر یا حتی اغتشاشاتی که در دی ماه سال گذشته اتفاق افتاد، عده ای گفتند نفوذ بیگانگان بود، بعضی گفتند ضدانقلاب داخلی این فضا را راه انداخت و… ولی فارغ از دخالت عوامل خارجی یا داخلی باید گفت که زمینه این ناآرامی ها آماده بود چون اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم در شرایط خوبی بسر نمی برد. هنگامی که ارز به یکباره به 8 هزار تومان می رسد و بعضی کالاهای اساسی 50 درصد رشد قیمت پیدا می کنند، فضا جهت اعتراض مهیا می شود. میکروب هم هنگامی که محیط برایش آماده باشد رشد می کند بعد همه باید تلاش کنند که زمینه رشد ناهنجاری را از بین ببرند.

کابینه باید ترمیم شود

عضو فراکسیون امید مجلس در آخر خاطرنشان کرد: در حال حاضر پاسخگویی دولت به نمایندگان و مردم ضعیف است و حتماً باید ارتباط خود را با جامعه زیاد کند. مردم منتظر تحول هستند و انتظار دارند که شرایط اقتصادی کشور اصلاح پیدا کند و دولت باید هرچه سریعتر به خواسته مردم جواب در خور توجهی دهد. از نظر من طرح موضوعاتی مثل استیضاح یا عدم کفایت رییس زیاد به شوخی شباهت دارد و امیدوارم آقای رییس جمهور هرچه سریعتر ارتباط خود را با نمایندگان پررنگ تر از هر لحظه کند و با مردم زیاد حرف بزند و آن ها را در جریان امور کشور بگذارد و در نهایت بطور جدی به ترمیم کابینه روی آورد.

مناسبت 24

فضای کشور جهت ناآرامی مهیا شده است است / نماینده مجلس

واژه های کلیدی: ارتباط | ناآرامی | رییس جمهور | نماینده مجلس | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz